6 ETAPÓW SZKOLENIA

Edukacja - Poziom 1

POZIOM 1

Wstęp do żeglarstwa… lekcja # 1
Opis: kurs przeznaczony dla dzieci, młodzieży i dorosłych zainteresowanych nauką żeglarstwa od podstaw. Kursanci żeglują pod opieką instruktora.
Okres trwania/ czas trwania kursu: 2 dni
Wiek:  Od 6 lat
Zakres wiedzy: budowa jachtu, kursy żeglowania względem wiatru, opanowanie podstawowego nazewnictwa, zwroty przez sztag, teoria wychodzenie z portu i powrót, bezpieczeństwo na wodzie, przygotowanie do żeglowania, kierunek wiatru, taklowanie, zadania załogi, sterowanie wiosłem, sterowanie i „praca” szotami foka i grota pod okiem instruktora, żeglowanie półwiatrem, pozycja do dryfu, podstawowe węzły, kontrolowanie prędkości – rozpędzanie i zatrzymywanie.

Edukacja - Poziom 2

POZIOM 2

Coś już wiem… lekcja # 2 
Opis: kurs przeznaczony dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy po ukończeniu poziomu 1 są zainteresowani dalszą nauką żeglarstwa. Kursanci żeglują na jachcie pod bezpośrednim nadzorem instruktora.
Okres trwania/ czas trwania kursu: 2 dni
Wiek: od 8 lat
Zakres wiedzy:  węzły, samodzielne taklowanie żaglówki, wychodzenie z portu oraz powrót, wywrotka, halsowanie, zwrot przez sztag, zwrot przez rufę, sterowanie za pomocą żagli, icki, kontrolowanie prędkości, prawo drogi, człowiek za burtą, żeglowanie wszystkim kursami względem wiatru, sterowanie pod okiem instruktora.

Edukacja - Poziom 3

POZIOM 3

Złapałem bakcyla, chcę umieć więcej… lekcja #3
Opis: 
kurs przeznaczony dla każdego, kto po ukończeniu poziomu 2 jest zainteresowany dalszym poszerzaniem wiedzy na temat żeglarstwa.
Okres trwania/ czas trwania kursu: 2 dni
Wiek: od 10 lat
Zakres wiedzy: węzły, żeglowanie na wstecznym, przybijanie do pomostu i boi, wstęp do żeglowania z genakerem, refowanie, sterowanie za pomocą ciała, trym poprzeczny i podłużny, żeglowanie po trasie wyznaczonej przez trzy boje, zmiany wiatru (icki), żeglowanie na trapezie, wiatr pozorny.

Edukacja - Poziom 4

POZIOM 4

Steruję i nawiguję…lekcja # 4
Opis: kurs przeznaczony dla dzieci, młodzieży i dorosłych którzy po ukończeniu poziomu 3 posiadają już wiedzę umożliwiającą im bezpieczne żeglowanie pod okiem instruktora, ale chcą być bardziej samodzielni i pewni siebie.
Okres trwania/ czas trwania kursu: 2 dni
Wiek: od 10 lat
Zakres wiedzy: podstawy nawigacji,  żeglowanie z kompasem, podstawy meteorologii i planowania trasy, żeglowania ze spinakerem, doskonalenie umiejętności sterowania oraz trymowania foka i grota, trym regulacji (obciągacz bomu, napinacz liku dolnego, przedniego, fały).

Edukacja - Race 1

RACE 1

Wstęp do żeglarstwa regatowego… lekcja # 1 
Opis: kurs przeznaczony dla żeglarzy, którzy posiadają już wiedzę do samodzielnego prowadzenia żaglówki, ale chcą nauczyć się żeglować szybko. Bazując na łatwych do przyswojenia materiałach szkoleniowych uczestnicy będą mieli okazję zrozumieć zasady panujące na trasie regat, nauczą się właściwego trymowania jachtu oraz lepiej poznają specyfikę tego sportu.
Czas trwania: 2 dni – 8 godzin
Wiek: 14+
Zakres wiedzy:  aerodynamika, trymowanie olinowania stałego, praca załogi, przepisy regatowe, strategia i taktyka, start i meta, manewry.

Edukacja - Race 2

RACE 2

Żeglarstwo regatowe… lekcja # 2 
Opis: Kurs dedykowany dla wszystkich osób które po ukończeniu szkolenia regatowego (etap 1), myślą o uczestnictwie w regatach i chcą czuć się komfortowo w każdych warunkach wiatrowych.
Czas trwania kursu: 2 dni – 8 godzin
Wiek: 14+
Zakres wiedzy:  Doskonalenie umiejętności zdobytych na poziomie race 1. Trymowanie, praca załogi, przepisy regatowe, strategia i taktyka, start i meta, manewry, wyścigi match racing.